• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/GencKalemlerTC
  • https://www.twitter.com/Genc_Kalemleriz
  • https://www.instagram.com/genckalemlerdernegi
  • https://www.youtube.com/channel/UC0VzJMZL82wPQrbkXHgq-LA
Üyelik Girişi
Site Haritası
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!!

Ey büyük Atatürk!!

Türk gençliği olarak sana söz veriyoruz!!

Bizler bugün tüm gayretimizle kapitalizmin sömürü düzeni karşısında Cumhuriyet'i ve onun kazanımlarını savunan, 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesiyle, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir' anlayışıyla insana, akla ve bilime değer veren bir Türkiye Cumhuriyeti yaratmak uğruna 16 Mayıs günü ölümü göze alarak çıktığın Milli Mücadele yolunda, Cumhuriyetimizi kuranlara olan minnet borcumuzu onu ebediyen yükselterek yaşatmak adına çalışıp, didineceğiz!

Bizler Cumhuriyet'imizin temelini oturttuğun 'Laiklik, din ve vicdan özgürlüğüdür' ilkesini bizlerden sonraki nesle de ısrarla anlatmaya, öğretmeye çalışarak; senin hilafetle, dini kullanarak insanları sömürenlerle ettiğin mücadeleyi devam ettireceğiz!  Bizlere 'manevi miras olarak hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmadığının' bilincinde olarak; her türlü dogmaya, batıl inanca ve hurafeye karşı aklı ve bilimi savunmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğiz!

 

Bizler 'Bir ulusun asker ordusunun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacağını' bilerek, çocuklarımızı savaş yerine bilimde, sanatta, teknolojide geliştirecek, akıl ve bilim aydınlığında yetiştireceğiz!

 

Bizler İkinci Mustafa Kemalleriz! Onun memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluk diye andığı kişileriz. Bizim için Mustafa Kemal Atatürk demek; ölmez fikirler demek, çağdaşlık demek, ilmî aydınlık demek, bağımsızlık demek, gericiliğe, dogmatizme karşı durmak demektir... Dünyaya dair, insanlığa dair, yaratılmış her şeye dair akıl ve bilim aydınlığında en güzel olan ideal demektir.

 

  • Tarih boyunca var olmuş ve hala var olan her türlü diktaya, baskıya rağmen,
  • Tarih boyunca var olmuş ve hala var olan her türlü dogmaya ve gericiliğe rağmen,
  • Tarih boyunca var olmuş ve hala var olan ulusal ve uluslararası saltanat idealindeki kişi ve kurumlara rağmen,
  • En önemlisi de tarih boyunca var olmuş ve hala çeşitli dayanaklarla diri tutulmaya çalışılan 'cehalet' illetine rağmen;

 

İnadına Cumhuriyet ve demokrasi!

İnadına çağdaşlık ve yenileşme!

İnadına bağımsızlık ve milli egemenlik!

İnadına eğitim!


demeye devam edeceğiz!! 

 

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, durmadan yürüyeceğimize ant içeriz!

 

Genç Kalemler Derneği

 

  
113 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret33725
Takvim