• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/GencKalemlerTC
  • https://www.twitter.com/Genc_Kalemleriz
  • https://www.instagram.com/genckalemlerdernegi
  • https://www.youtube.com/channel/UC0VzJMZL82wPQrbkXHgq-LA
Üyelik Girişi
Site Haritası

Sosyal Sorumluluk EtkinliklerimizKuzey Kıbrıs Gaziler Ormanı'na 116 fidan bağışladık! (16 Ağustos 2016)

TEMA'nın bir projesi olan Kuzey Kıbrıs Gaziler Ormanı'na sizlerin de desteğiyle, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı anısına bağışçılarımızın da desteğiyle toplam 116 fidan bağışını gerçekleştirdik. Ayrıntılar için tıklayınız.

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Saray Sevgi Evleri Oyuncak Bağışı (31 Mayıs 2013)

Ankara Çubuk'taki İlk ve Ortaokullara kitap ve kırtasiye desteğini gerçekleştirdikten sonra, dönüş yolunda da Saray Sevgi Evleri'ne uğrayıp oradaki minik kardeşlerimizi sevindirdik. Minik kardeşlerimize 3 kutu oyuncak ve bir miktar kırtasiye malzemesi hediye ettik.Engelli Çocuklarımız ve aileleri ile SHÇEK'ten kimsesiz çocuklarımızla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladık! (23 Nisan 2013)

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Cumhuriyetimizin geleceği engelli çocuklarımızla birlikte kutladık. Ankara Volkswagen Dayanışma Derneği (VOLKSDER), Özel Büyük Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Genç Kalemler Derneği bir araya gelerek, 23 Nisan Çocuk Bayramı'nın yalnızca engelsiz çocukların bayramı olmadığı düşüncesinden hareketle düzenlediğimiz etkinliğimizde, engelli çocuklarımızın yanında sevgi evlerinde yaşayan kimsesiz çocuklarımızdan da (SHÇEK) 10'dan fazla çocuğumuz da etkinliğimize dahil olmuştur. Ayrıntılar için tıklayınız.


Bir Elin Nesi Var, İki Elin İletişimi Var (26 Ocak 2012)

Bir Elin Nesi Var, İki Elin İletişimi Var çalışması, sosyal medya temelli bir çalışma olup, işaret dilinin halk arasında yayılması ve bu sayede de işitme engelli bireylerin toplumla daha hızlı kaynaşmasını amaçlayan bir çalışmadır. Yrd. Doç. Dr. Fatma Doğanay Sağlam ve öğrencileri Duru Üzer ve Çiğdem Öktem'in gönüllü çalışmalarıyla oluşturululan işaret dili görselleri, sosyal medya ortamında paylaşılarak görünürlüğü ve farkındalığı artırmayı hedeflemektedir. 

Söz konusu sosyal medya ortamında ilerleyen yıllarda farklı engel gruplarını da ilgilendiren çeşitli bilgi paylaşımları da gerçekleştirilerek, yalnızca işaret dili bakış açısıyla değil, daha bütüncül bir yaklaşımla engellilik farkındalığı oluşturmaya çalışmaktadır. İlgili sosyal medya sayfasına gitmek için tıklayınız.Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret35060
Takvim