• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/GencKalemlerTC
  • https://www.twitter.com/Genc_Kalemleriz
  • https://www.instagram.com/genckalemlerdernegi
  • https://www.youtube.com/channel/UC0VzJMZL82wPQrbkXHgq-LA
Üyelik Girişi
Site Haritası

Kampanyalar - Tepki Etkinlikleri


"MALL'laşmayın!" "MALL'laşmaya HAYIR!" Adlı Tepki Etkinliği

Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden AnkaMALL’ı, “MALL”laşmayın, ve “MALL”laşmaya HAYIR! yazılı kısa kollularımızla gezdik. Müşterilerden olumlu tepkiler aldık.

Türkçe Yasası’na İçin e-İmza Kampanyası!TBMM'ye sunulmuş ve kanunlaşmayı bekleyen, Türkçemizi koruma ve geliştirme için önlem, tedbir ve çalışma planlarını içeren Türkçe Yasası’na destek olmak ve kanunlaşmasına katkı sağlamak için 45.000 e-imza topladık! Toplanan imzaları Türk Dil Kurumu ve TBMM'de ilgili komisyona sunduk.


Türk Dil Kurumu'na Türkçe Yasası Projesi'nin SunulmasıTürkçe Yasası Projesi kapsamında Meclis’te bekleyen Türkçe yasa tekliflerinin kanunlaşmasına yönelik bir dizi eylem planını içeren projemiz TDK tarafından kabul edilmiştir.
Türkçe Yazılı Kısa Kollular Bastırıp Dağıtılması - Satılması
Giyimde yabancı özentiliğine dur demek için, yabancı yazılı veya karakterli giysilerin yerine Türkçe yazılı kısa kollular bastırıp sattık.


Eskişehir'de okullarda yabancı yazı ve çizgi film kahramanlarının çizimlerini içeren ürünlerin yasaklanmasına teşekkür edilmesi


 Eskişehir'de Okullarda yabancı yazı ve çizgi film kahramanlarının çizimlerini içeren ürünler yasaklandı. Kararı, Eskişehir MEB Müdürü Ertuğrul Dindar’a onurluk(plaket) belgesi vererek destekledik ve bu kararın yaygınlaşması için kampanya başlattık.


Türkçeye sahip çıkan kurum ve kuruluşlara olan desteğimizi kendilerine teşekkür edilmesi

  Türkçeye sahip çıkan kurum ve kuruluşlara olan desteğimizi kendilerine sosyal medya ortamında ve o dönem yayınlanan dergimiz VatanBir ile VatanBir haber sitesinde teşekkür ederek gösterdik.
Türkçeye gereken özeni göstermeyen kurum ve kuruluşlara uyarılarda bulunarak tepki gösterilmesi

 Türkçeye gereken özeni göstermeyen kurum ve kuruluşlara tepkimizi sosyal medya ortamında ve o dönem yayınlanan dergimiz VatanBir ile VatanBir haber sitesinde uyarılarda bulunarak gösterdik.


Anatolia Showland'in Adının "Anadolu Gösteri Merkezi" Olarak Değiştirilmesi

 Atalarımız Anadolu’nun Anatolia olmaması için can verdi dedik. Kampanya sonunda Anatolia Showland 26 Mayıs’ta Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi olarak isimlerini değiştirdiler.Aydın’da Türkçe Tabela kararı alınması

 

 İşyerlerinin isimlerini Türkçe olarak adlandırmaları yönünde Aydın Belediyesi ile birlikte Aydın’da Türkçe Tabela kararı alınmasını sağladık. Böylelikle Aydın daha "aydın" oldu.
Mersin Tarsus'ta Türkçe Tabela kararı alınması
“Türkçe Tabela Etkinlikleri” çerçevesinde ziyaret düzenlediğimiz Tarsus Belediyesi, birkaç ay sonra “Türkçe Tabela Zorunluluğu” kararı aldı ve işyerlerine isimlerini Türkçe olarak seçmeleri yönünde yaptırımlar uyguladı.Türkçe Konulu Konferanslara Katılınması


Türkiye genelinde, farklı kurum kuruluşlarda veya üniversitelerde düzenlenen Türkçe kurultaylarına, Türkçe panellerine, Türkçe günlerine katıldık. (Ayrıtılar için tıklayınız)Türk Kahramanlar Çizgi Romanlarının Tanıtımı


 Mavi Medya tarafından hazırlanan, Osman ARSLAN’ın kaleminden Türk Tarihi Gerçek Öyküleri Çizgi Roman Dizisi’nin tanıtımına ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunduk. Üyelerimize tanıtmanın yanı sıra, birçok konferans ve etkinlikte tanıtım masaları açtık. Mavi Medya ile birlikte dedik ki:”Türk çocukları sanal ve sahte kahramanlar ile büyüyeceğine, kendi gerçek kahramanlarını tanısınlar!”

Kitap Ayracı Dağıtımı EtkinliğiGölgende bana da yer ver!”,  “Türkçe Giderse, Türkiye Gider!” yazılı kitap ayraçları bastırdık. Bu ayraçları dergimizi alanlara verdik ve etkinlikler sırasında halkımıza dağıttık.
Bayrak Dağıtımı EtkinliğiAnıtkabir’de Cumhuriyetimizin 82. kuruluş yıl dönümünde 2.000 adet bayrak dağıttık.Hakkari Yüksekova Büyükçiftlik İlköğretim Okulu'na Bayrak Hediye Edilmesi


Hakkari Yüksekova’da bir bayrak da biz dalgalandırdık! Hakkari Yüksekova Büyükçiftlik İlköğretim Okulu'na "büyük" bir bayrak hediye ettik.
"Yabancı Öğretmene Hayır!" Adlı İmza ve Dilekçe Kampanyası 

 MEB’in yabancı dil öğretimi için yurt dışından 40.000 adet öğretmen getirtme kararına yönelik tepkimizi halkla paylaştık. Hem TBMM’ye ve MEB’e iletmek üzere Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda imza topladık hem de MEB’e e-dilekçe kampanyası düzenledik.Yabancılara toprak ve mülk satışına HAYIR! Adlı Tepki Etkinliği


 Sosyal medya ortamında ve o dönem yayınlanan dergimiz VatanBir ile VatanBir haber sitesinde "Yabancılara toprak ve mülk satışına HAYIR!" kampanyası düzenledik.


Yerli Malını Teşvik Kampanyası! 

 Yerli malını teşvik kampanyası düzenledik ve sosyal medya ortamında ve o dönem yayınlanan dergimiz VatanBir ile VatanBir haber sitesinde 869 numaralı barkoda vatandaşlarımızın dikkatini çekerek yerli malı kullanımını teşvik kampanyası düzenledik.

Ermeni Soykırımı İddialarından Dolayı Fransa'ya Tepki EtkinliğiTürkiye Emekli Subaylar Derneği ile birlikte Fransa’nın Ermeni İftiralarını yasalaştırdığı için Fransız Elçiliği’ne siyah çelenk bıraktık.
 


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret33724
Takvim