• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/GencKalemlerTC
  • https://www.twitter.com/Genc_Kalemleriz
  • https://www.instagram.com/genckalemlerdernegi
  • https://www.youtube.com/channel/UC0VzJMZL82wPQrbkXHgq-LA
Üyelik Girişi
Site Haritası

"Tarihini Bilmeyen. Ecdadını Tanımayan, Geleceğini Tayin Edemez!" Çalışmamız

Değerli takipçimiz!
Tam 12 yıldır çalışma alanlarımız olan dil, tarih ve kültür konularında bilinçli ve ülkesinin geleceğine faydalı olacak, vatanına ve milletine hayırlı hizmetler sunacak çocukların ve gençlerin yetişmesine katkı sağlamak üzere etkinlikler düzenlemekte, farklı çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim ve öğretim yaşamına katkı sağlamak, onların akıl ve bilim ışığında, tarihine ve kültürüne bağlı bireyler olması destek olmak için yürüttüğümüz en uzun ve en kesintisiz çalışmamız okullara kitap ve kırtasiye bağışları olmuştur. Halen yürütmekte olduğumuz kitap bağışlarımızla onlarca okulumuzun ve binlerce öğrenci kardeşimizin hem kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak hem de onları dil, tarih ve kültür konularında bilinçlendirecek okuma kaynaklarına ulaştırdık. Ulaştırmaya da devam edeceğiz.

Çocuklarımızın şanlı tarihlerine, kahraman atalarına, gelenek ve göreneklerine, büyük başarılara imza atmış dedelerine ve ninelerine dair bilgilere edinmesi amacıyla önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz kitap bağışlarımızda "Suat Turgut" adlı değerli vatansever çizgi roman yazarımızın çocuklarımıza özel yazdığı eserlere yer vermeyi düşünüyoruz.
Yazarımızın Çanakkale Savaşı'nda mücadele veren kadın kahramanlarımızdan dünyada izler bırakmış Türk bilim insanlarının yaşam öykülerine ve başarılarına kadar; Kıbrıs Barış Harekatı'ndan Ay'a ilk ayan basan bilim insanına (ve diğer önemli bilim insanlarına) kadar birçok alanda, çok değerli ve önemli bilgiler içeren, çocuklarımızın anlayabilecekleri düzeyde yazmış olduğu çok sayıda çizgi romanı bulunmaktadır.

Sizler de bağış yaptığımız okullardaki çocuklarımızın şanlı tarihimiz ve kahramanlarımız vd. bilim insanlarınız konu edildiği bu çizgi romanları okuyarak tarih ve kültür bilinci sapasağlam oluşmuş bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak istiyorsanız bizlere bağışta bulunabilirseniz.

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Tarihini bilmeyen. ecdadınıı tanımayan geleceğini tayin edemez!" seslenişinden hareketle çocuklarımıza ve gençlerimize tarih ve kültür bilinci kazandırmak adına yürüttüğümüz bu çalışmada bizlere bugüne sağladığınız desteklerden ötürü teşekkür ederiz. Bundan sonra da sağlıklı ve kesintisiz olarak bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu önemli mücadelede sizlerin maddi ve manevi desteği bizler için çok önemli. Biliyoruz ki sizlerin az-çok demeden yapmış olduğunuz bağışlarınız pek çok çalışmamızın can suyu olmakta.
Destekleriniz için teşekkür eder, tüm içtenliğimizle saygı ve sevgilerimizi iletiriz.

Genç Kalemler Derneği

Çalışmayla ilgili nasıl bir yol izliyoruz?

- Tanesi 5 TL olan kitaplardan kaç tane bağışlamak istiyorsanız o tutarı elden veya aşağıda belirtilen IBAN numarasından tarafımıza bağış makbuzu karşılığında ulaştırıyorsunuz.
- İsterseniz göndermemizi istediğiniz kitabı seçebilir veya seçimi bize bırakabilirisiniz. (Kitap seçimini kahramnlar.org sitesinden yapabilirsiniz.)
- Göndereceğimiz okulları maddi durumu iyi olmayan bölgelerden seçiyoruz. Bu noktada bize okul önerisinde bulunabilirsiniz.
- Ardından e-posta veya sosyal medya sayfalarımızdan bize bu kampanya için bağış yaptığınızı belirten bir ileti (mesaj) göndermeniz yeterli.

T.C. Ziraat Bankası IBAN

TR 9400 0100 1262 5345 0355 5001

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret35060
Takvim